Novinky - co je ve světě Quadraxů nového

3.3.2012
Tak, prvnímu (a asi už poslednímu) hráči se podařilo prolomit bariéru šesti hodin celkového času. Není to nikdo jiný než Dalibor, který se tímto opět posunul na první příčku tabulky. Vzhledem k tomu, že právě probíhají boje v Quadraxu VIII a všichni hlavní hráči se už přesunuli tam, neočekávám už nějaké další překvapivé výsledky v tabulce. ;-)


26.11.2012
Vzhledem k tomu, že od vydání hry už uplynyly dva roky a také vzhledem k tomu, že na webu se objevilo spousta návodů na řešení téměř všech levelů hry, ukončuji k dnešnímu dni soutěž o Quadrax 2. Nyní tedy už není možné nadále Q2 získat, ani v případě dohrání QVII. Je mi to líto, ale jsem nucen k tomuto kroku přistoupit poté, co mi bylo zasláno několik "důkazů" o dohrání QVII, ale ze souboru časů jsem rozkódoval informace, kde bylo více než zřejmé, že daný člověk nevyřešil všechny úrovně bez nápověd.


6.6.2012
Velká gratulace Daliborovi k dosažení/srovnání výsledků s prozatím teoreticky nejnižší hranicí kroků! (33027)

A hned vzápětí Kájovi, který opět tuto hranici posunul o něco níže... :-) (33025)


14.4.2012
!!! POZOR !!!
Ve verzi 1.6 byla objevena chyba v enginu, která umožňovala podvádět a u některých levelů zkracovat cesty. Udělejte si prosím update na verzi 1.7!

Doporučuji všem hráčům si tento update nainstalovat, protože zlepšení v tabulce rekordů bude nyní možné pouze s výsledky dosaženými pomocí verze hry 1.7!!!


18.11.2011
!!! POZOR !!!
Ve verzi 1.5 byla objevena kritická chyba v krocích a někdy se mohlo stát, že se nezapočetl krok. Udělejte si prosím update na verzi 1.6!

Doporučuji všem hráčům si tento update nainstalovat, protože zlepšení v tabulce rekordů bude nyní možné pouze s výsledky dosaženými pomocí verze hry 1.6!!!


13.11.2011
Bohužel, ve verzi 1.4 byla objevena ještě jedna malá chyba - výtah vezoucí magnetický kámen směrem dolů těsně vedle jeřábu který držel magnetický kámen, se zasekl o jedno pole nad místem spojení kamenů. Udělejte si prosím update na verzi 1.5.


3.11.2011
Bohužel, ve verzi 1.3 byla objevena kritická chyba v krocích (pevně doufám, že poslední), udělejte si prosím update na verzi 1.4.

Doporučuji všem hráčům si tento update nainstalovat, protože zlepšení v tabulce rekordů bude možné pouze s výsledky dosaženými pomocí verze hry 1.4!!!


30.10.2011
Po plodné spolupráci s Gustou byly snad nalezeny poslední bugy v počitadle kroků a dnes byl vydán update na verzi 1.3, který všechny tyto bugy opravuje.

Doporučuji všem hráčům si tento update nainstalovat, protože jinak mohou mít občas v levelu nějaké kroky navíc, oproti správnému počtu.


18.9.2011
Jak praví Murphyho zákony, každá oprava chyby v programu do něj vnese minimálně jednu další - takže dnes byl vydán druhý patch na QVII. Tento patch updatuje hru na verzi 1.2 a obsahuje vše co patch 1.1 a navíc opravuje nepřičítání jednoho kroku v případě specifického použití quicksave a quickload.

Doporučuji všem hráčům si tento update nainstalovat, protože zlepšení v tabulce rekordů bude odedneška (18.9.11) možné pouze s výsledky dosaženými pomocí verze hry 1.2!!!


15.9.2011
Dnes byl vydán patch na QVII. Tento patch updatuje hru na verzi 1.1 a mimo jiné obsahuje tyto hlavní opravy:
 • Zamezení všech zmrtvýchvstání.
 • Zamezení nesmrtelnosti u hlavně šipkovače.
 • Komplexní oprava počítadla kroků - odstraněny čtyři hlavní bugy, kdy počítadlo přičítalo kroky navíc.
 • Oprava smrti při výlezu na kvádr právě zvedaný jeřábem.
 • A další drobné opravy a úpravy...
Patch je ke stažení v sekci Download a nijak nemění a neovlivňuje uživatelské účty, výsledky či save pozice.

Doporučuji všem hráčům si tento update nainstalovat, protože zlepšení v tabulce rekordů bude do budoucna možné pouze s výsledky dosaženými pomocí verze hry 1.1!!!


11.9.2011
Vážení hráči a příznivci Quadraxu. Jelikož se začalo ve hře používat ve zvýšené míře cheatování a to využíváním kritických chyb enginu hry, kdy poté počet kroků a čas absolutně neodpovídá korektnímu logickému řešení, byl jsem donucen upravit výpočtový engine, který v tomto případě bude tyto výsledky ignorovat. (Nahradí údaje posledními zjistitelným nejlepším výsledkem). Podobně jako u lvl. 10 budu dále pokračovat u všech levelů, kdy bude výsledek jednoznačně neodpovídající korektnímu řešení.

Bohužel nemohu kontrolovat všechny levely tak jako výše zmíněný - evidentní - a tak v tabulce jistě zbude spousta levelů vyřešených podvodem. To už je ovšem jen o svědomí každého hráče a o tom, jestli jej takto získané výsledky uspokojí.

Doufám, že to všichni poctiví hráči pochopí a nadále budou zlepšovat svoje kroky pouze pomocí logiky a nikoliv využíváním chyb hry.

Důležitá informace!:
Kdo si chce opravit kroky a časy v levelech kde použil "mrtvolky" či jiný cheat, tak může využít jiný doposud nepublikovaný bug (tentokráte přínosný) - po dohrání levelu a zobrazení obrazovky s finálními kroky a časy aktuálního levelu stačí zmáčknout kombinaci kláves Ctrl+S. Ačkoliv se zdánlivě nic nestane a nezobrazí, aktuální kroky a čas se přesto zapíší do tabulky výsledků a přepíší předchozí cheatové hodnoty.1.8.2011
Od vydání Q VII uplynul už nějaký ten čas, po který jsem se věnoval převážně jiným věcem, než Quadraxu. Ale ve vzácných volných chvílích jsem se přeci jen věnoval vývoji verze QVII EFF (Editor For Fans). Podařilo se mi v enginu odchytat většinu chyb, kterými byla sedmička bohužel prolezlá, a přidal jsem i pár malých novinek. A tady nastal asi kámen úrazu. Jak oprava chyb, tak testování novinek, oboje si vynutilo vytvoření pár jednoduchých levelů, na kterých jsem dané novinky testoval. Přitom jsem objevil netušené možnosti oněch novinek a taky paradoxně vymyslel i pár nových zápletek, jak s oněmi novinkami, tak i jen s pomocí standardních prvků. Po pár měsících jsem zjistil, že mám pod rukama nejen nový engine se spoustou nových hejblátek a blbinek (které jsem v průběhu testování editoru neustále přidával) ale i pár základů pro celkem slušné levely. Přišlo mě líto, že tyto testovací skvosty nikdo neuvidí a začal jsem se zabývat hříšnou myšlenkou. Co kdybych na základě tohoto nového enginu udělal další Quadrax? Sice jsem se zařekl, že QVII bude poslední, ale pokud čtete tyto řádky, už asi tušíte, jak moje rozhodování dopadlo...

QUADRAX VIII - Vývoj zahájen!!!

Ano, místo toho, abych vydal QVII EFF jsem se rozhodl pro plnohodnotný a "plnotučný" Quadrax VIII. Přemýšlel jsem o tom celý červenec a promýšlel jednotlivé aspekty, dumal nad možným dějem, lokacemi atp. Bude to běh na dlouhou trať, protože, krom enginu (který se stejně musí ještě pro plnohodnotný QVIII dost upravit), několika screenů a návrhů grafiky a pár zajímavých návrhů levelů, nemám zatím vůbec nic. Tentokrát budete moci sledovat vývoj hry dá se říct od úplného počátku. Prozatím mám jen v hlavě hrubou strukturu příběhu a matný nápad na lokace. Nápad na úvodní lokace již mám takřka definitivní - tajné starobylé chrámy Shaolinských mnichů hluboko v Číně...

Pokud se chcete dozvědět více - a to věřím, že ano :-) - stačí kliknout na následující odkaz:

http://www.quadrax8.wz.cz

Pozn: Pokud na webu Quadraxu VIII naleznete nějaké chyby, sdělte mi je prosím v tamní diskusi, děkuji.


9.5.2011
Novým králem Quadraxu VII se stává s neuvěřitelným výsledkem 35972 kroků hráč Dalibor!

Tak, jako Gusta kraloval Quadraxům předchozím v hraní na čas, tak zde máme nového frontmena v hraní na kroky.

Gratuluji!


11.3.2011
Udělal jsem výraznou změnu ve zvýrazňování :-) stejných nicků/hráčů v tabulce výsledků. Nyní se buňky tabulky patřící stejnému nicku nezvýrazňují hned při přejetí myší, ale až po kliknutí. Zato ale zůstávají zvýrazněny u tohoto nicku až do dalšího kliknutí nebo do kliknutí na buňku s jiným nickem.

Hodně to zjednoduší prohlížení záznamů patřících stajnému hráči - nyní si na něj stačí kliknout (kdekoliv, ať už v horní tabulce statistik nebo v dolní tabulce levelů) a vysvítí se všechny záznamy patřící stejnému hráči. Při rolování stránkou tak je daleko lépe jak předtím vidět všechny relevantní data. :-)


10.3.2011
Protože Vlasta nám tady trochu míchal příspěvkama a staršíma vláknama, :-) udělal jsem mírnou úpravu ve fóru. Pokud je vlákno více jak měsíc bez příspěvku, tak následná reakce (odpovězení kdekoliv ve vlákně) NEMÁ už za následek posunutí celého vlákna na první místo fóra, ale vlákno zůstane hezky zasunuto na své pozici v historii :-)
Vlákna, která jsou "živá" (tzn mají méně jak měsíc starý poslední příspěvek) budou fungovat tak jako nadále - tzn budou hozena nahoru.
Doufám, že ten limit 30ti dní je rozumně nastavený.


9.3.2011
Tak se nám s těmi dohrávkami nějak roztrhl pytel. Včera to začal Roller a dnes z domácích luhů a hájů Milena a poté i Maja. Oběma holkám gratuluji! Zatím je genderový poměr vítězů tedy dva na dva... (Resp dva na dvě.) :-) Uvidíme, jak s tím zamává budoucnost...
:-D8.3.2011
Od vydání Quadraxu VII uplynulo přesně sto dva dny a máme tady druhého hráče na světě, který ho pokořil! Je jím Roller160 z Kanady. (Tichá voda břehy mele. :-))

K jeho velké cti je třeba říct, že hru zvládl, téměř úplně bez nápověd!27.2.2011
Tak, včera uplynuly tři měsíce od vydání QVII a status nejsložitějšího Quadraxu sedmička jen potvrzuje, protože nemám informaci o tom, že by ji prozatím kdokoliv jiný (než Gusta) na celém světě dohrál. Velkou "zásluhu" na tom má především poslední epizoda, s kterou se mnoho hráčů trápí už dlouho. I přes to, že hodně levelů z této epizody nebylo optimálně otestovaných a mnohdy mají až směšně jednoduché neplánované řešení, tak naopak ty co se "povedly" dávají hráčům dost zabrat. :-)

Ale nedejte se, všechny levely jsou řešitelné!


12.2.2011
A je to doma! Gustovi se včera podařilo jakožto prvnímu člověkou na celém světě pokořit Quadrax VII. Ten odolával dlouhých 77 dní, ale nakonec ho Gusta zvládl. Tímto mu patří velká gratulace, protože QVII je určitě nejsložitějším kouskem z celé série. A ostatní mají motivaci a vidí, že to opravdu jde! :-)

Gratulace mu náleží také za to, že celý Quadrax VII prošel bez jediné nápovědy! Což každý, kdo QVII hraje jistě náležitě ocení.

Mimo jiné, Gusta tím také vyhrál soutěž o Quadrax 2 a jako první člověk si jej bude moci vyzkoušet. Vzhledem k jeho zkušenostem to ale pro něj bude spíš taková oddychovka na jedno odpoledne :-). Ostatní úspěšní samostatní řešitelé Quadraxu VII budou mít tím pádem možnost získat Q2 nejdříve 11.4.2011 - viz níže o podmínkách soutěže. :-)5.1.2011
K seznamu účastníků soutěže v nejlepších krocích a časech jsem přidal informaci, odkud (z kterého státu) ten který hráč pochází. Po najetí kurzorem na vlaječku státu se zobrazí i textový popis země pro ty, co vlajky moc neznají... :-)

Pokud se soutěže účastníte a najdete u svého jména chybný údaj, prosím sdělte mi to mailem.


27.12.2010
Je právě měsíc a den od vydání hry. První hráč (Gusta) se konečně prokousal podzemním chrámem templářských rytířů a stanul na Laputě! Ovšem tam ho ještě čeká třicet vypečených levelů, tak uvidíme, jak se bude činit. Zatím má ovšem slušně našlápnuto na to, stát se vítězem klání o Quadrax 2! :-)


27.11.2010
Ve hře se objevil malý, nepříjemný, ale ničemu "nevadící" bug - při založení nového účtu se může (ale nemusí!) stát, že celkový čas strávený ve hře se nezačne počítat od 0, ale od nějaké náhodné hodnoty. Také z tohoto důvodu jsem se rozhodl, že nebudu uvádět tento údaj na stránce rekordů.


27.11.2010
Přidal jsem další link na mirror pro stažení instalace, pokud to někomu nejde z tohoto serveru.


26.11.2010
Je 16:00 a Quadrax VII právě vyšel!

Na jeho vývoji jsem strávil cca 1200 hodin čistého času, tak doufám, že toto moje úsilí nebylo zbytečné.

Chtěl bych touto cestou také ještě jednou poděkovat NIGHTMAREmu, za obrovský kus práce odvedené při testování úrovní. Takže až nebudete moci některou úroveň rozlousknout a bude se vám zdát absolutně neřešitelná, tak nenadávejte pouze na mě, ale vězte, že jste pravděpodobně narazili na oříšek, který jsme s Nightmarem pečlivě týdny ladili k finální dokonalosti. :-)23.11.2010
Provádím poslední testy enginu, grafiky, korekturu překlepů, a v neposlední řadě i testování instalace a instalačního balíku. Takže vydržte do pátku!


9.11.2010
Na základě dosavadních výsledků testování posledních deseti úrovní jsem přepracoval hudební podklad pro tuto sérii levelů, přece jen v ní hráč stráví hodně času :-) a tak by neměl být podkres příliš agresivní a repetivní. Takže hudební background pro večerní levely na Laputě má 30 minut! Celkově je to mix pěti různých instrumentálních skladeb a doufám, že vám nepoleze po pár hodinách (desítkách hodin) strávených v těchto levelech na nervy. :-)


8.11.2010
Bylo určeno datum vydání Quadraxu VII a to je 26.11.2010 v 16:00 hod.

Zároveň bylo spuštěno odpočítávání na stránce downloadu :-)


24.10.2010
Možná se zdá, že se nic neděje, ale není tomu tak. Díky testování bylo objeveno a opraveno i několik závažných bugů enginu. Šlo většinou o kolizní systém, který nebyl zcela vyladěn pro magnetické a levitační kvádry a tak se musely provádět dodatečné opravy aby vše chodilo na 100%. Ještě jedna malá (nekritická) oprava zbývá dodělat. Nicméně celý včerejšek (cca 21 hodin čistého času tahem) jsem věnoval testování a ladění levelu č. 76 "Velké L". Zodpovědně mohu prohlásit, že kdo tento level udělá bez nápovědy, tak je jeden z logických bohů. Mám obavy, aby jsem to s tou poslední desítkou levelů moc nepřestřelil. Přece jen, už se na nich začíná potit i Nightmare - a to je co říct!

Rozhodl jsem se také, že všichni, kdož vyřeší víceméně samostatně (to znamená bez dotazů na pomoc v té které úrovni) celý QVII obdrží unikátní cenu! A tou prémií nebude nic jiného než speciální edice Quadraxu II. !!! Ten, kdo vyřeší jako první celý QVII dostane hru okamžitě. Ostatní úspěšní řešitelé pak potom co dokončí QVII, ale nejdříve dva měsíce poté, co jej dokončí vítěz. (To znamená, že vítěz obrží Quadrax II ihned poté, co mi zašle finální výsledky všech 80ti úrovní, další úspěšní řešitelé si budou muset počkat dva měsíce.)

Jak jistě víte Quadrax II jsem nikdy neuvolnil k veřejnému publikování a tak to (prozatím) zůstane i nadále. Nebude to freeware, ale pouze odměna za vyřešení QVII. Proto bych byl velice nerad, kdyby se volně kopíroval a sdílel, neboť jsem přesvědčen, že jeho hodnotu ocení pouze a jen skuteční fandové Quadraxu. A jsem si jist, že pokud někdo vyřeší QVII, tak dvojka pro něj bude jen takový bonbónek na závěr... (A možná pozná základy některých populárních levelů...)


Níže najdete jeden motivační screenshot :-) (Po kliknutí na něj se otevře plný obrázek v novém okně, stejně jako v galerii):4.10.2010
Nightmare má otestovány všechny levely hry! Nicméně je třeba ještě upravit posledních 7 levelů (našel v nich chyby nebo neplánovaná řešení) a retesty budou ještě pár dnů/týdnů trvat. Každopádně závěr se začíná blížit mílovými kroky! Bruste si svoje mozkové závity, Quadrax VII bude nejtěžší logickou hrou všech dob!


26.9.2010
Nightmare se opět pustil do testování, tak snad bude brzy hotovo! Zformátoval jsem zkorektovaný anglický text příběhu do deníku a odladil posledních pár mušek na enginu a grafice. Pokud půjde testování dobře, tak někdy v druhé půlce října by hra mohla být vydána.


8.9.2010
Objevil se malý problém. Vybouchli mě oba dva původní korektoři anglické verze textu. Takže pokud víte o někom, kdo umí dost dobře anglicky a byl by ochoten zdarma gramaticky zkontrolovat zhruba stovku normostran anglické verze příběhu, tak šup sem s ním! Jinak nebude moci být Quadrax VII vydán... :-(
QVII je poslední majstrštyk a chci, aby byl dokonalý. Proto kdokoliv, kdo má možnost sehnat někoho na proofreading je vítán!


Vyřešeno.


1.9.2010
Vzdávejte hold fanouškovi s nickem "life"! Díky němu je na světě kompletní překlad celého příběhu Quadraxu VII do angličtiny. A že to tenkrát byla řádná dávka! Jen znovu opakuji, že příběh je delší jak veškeré příběhy všech mých Quadraxů dohromady! Dovedete si tedy jistě představit, že přeložit toto grafomanské dílo nebylo žádné pírko. Zvláště část, pojednávající o templářských rytířích byla dost obtížná, neboť obsahuje hodně cizích jmen. Překladatel se také musel vypořádat s mým tvůrčím rozletem a tím, že v textu občas používám latinu či španělštinu... :-) Už se těšíte?


31.8.2010
Česká verze deníku už je komplet zredigovaná a zkorektorovaná a už jsem ji celou zformátoval do finální podoby, včetně veškeré grafiky, v deníku použité. Za korekturu celého příběhu bych tímto chtěl poděkovat Tabrosovi, který nejen že provedl důkladnou korekturu, ale i značné stylistycké a jazykové úpravy celého příběhu, takže věty už nejsou tak často "šroubované" a příběh se čte daleko lépe. Také už je téměř dokončený překlad do angličtiny. Jakmile mě dojde poslední část překladu, tak proběhne korektura anglické verze deníku a implementace textu do hry.

Ve volném čase ještě dále vylepšuji grafiku, dá se říct, že nyní je už na 120% :-) Přibyly hromádky uhlí v dolech, naplněné důlní vozíky, nějaké vlajky a zbraně pro Templáře a také několik malých artefaktů pro Laputu. Ale nechci, aby to bylo přeplácané, tak se s grafickou výzdobou levelů držím ještě celkem při zdi. Hlavní je, aby byl level přehledný po logické stránce; různé serepetičky jako sochy, nádoby atp. jen jemně dokreslují atmosféru tematiky dané sekvence levelů.

Takže nyní se hlavně čeká na dotestování posledních pár úrovní. Nightmare se vrací z brigády 6.9 a doufám, že bude duševně odpočatý tak, aby se mohl vrhnout na testování závěru hry. :-)

22.8.2010
Jak tak sedím a houpám nohama, protože všechny práce na Quadraxu už mám hotové, tak jsem si řekl, že ještě poladím grafiku. Takže jsem ještě dodělal pár grafických vylepšení a nových věcí (lví lebky v Kongu, rampouchy v Antarktidě atp.). Zároveň začínám připravovat instalační balíček. Oproti předchozím Quadraxům, které měly instalační soubor cca 27MB velký, to však bude macek. Zatím to vychází na cca 150MB, což bude trošku zlobit při stahování. Ale doufám, že případné problémy při stahování nebudou velké a výsledný dojem ze hry je přebije...

8.8.2010
Tak jsem přes sobotu a neděli pořádně mákl a výsledek se dostavil. Dokončil jsem návrhy poslední desítky úrovní a tím pádem je všech osmdesát levelů hry hotových! Pravda, levely z poslední desítky ještě musí být řádně otestovány a určitě se v nich bude ještě pár věcí měnit a levely se budou ladit do finálního hardcore hávu, ale hlavní je, že už jsou hotové.

Dále jsem zapracoval na příběhu. Sice se mi příliš nelíbí zakončení jaké jsem zvolil, ale nešlo to prostě jinak. Však poté, až hru dohrajete (teda jak kdo, jsem zvědav, kdo to dokáže bez jediné nápovědy) se můžete k příběhu a jeho zakončení vyjádřit... Příběh už nyní čeká jen finální korektura a hlavně dokončení překladu a korektura anglické verze, což bude také nějakou tu dobu trvat. Nicméně původní předsevzetí, vydat hru na desáté výročí vydání Quadraxu III by se snad mohlo podařit splnit... Ještě mě ale čeká dost práce - vše správně nachystat do instalačního balíčku a odladit. Ale někdy v průběhu září by už to mohlo přijít...

K příběhu jen ještě několik statistických údajů:
 • je desetkrát větší než celý původní příběh Quadraxu III
 • je větší jak příběhy všech mých Quadraxů od III do VI dohromady.
 • má více jak 200 stran nového podrobnějšího deníku.


 • Doufám, že se vám bude líbit.

  6.8.2010
  Dnes jsem spočítal součet celkové délky všech background skladeb v Quadraxu VII. No, díky tomu, že jsem použil naprosto nový zvukový engine, jsem konečně mohl začít používat mp3 formát a mixovat reálné skladby. Jo a kolik teda vlastně je to číslo? Cca 122 minut hudby - tj více jak dvě hodiny! background muziky! Oproti předchozím Q, kdy byly skladby v pozadí v délce kolem 4 minut, tak v QVII se jedná o cca 10-ti až 30-ti minutové skladby... Doufám, žese vám budou líbit!

  Horší zpráva je, že Nightmare dnes odjíždí na 4 týdny na brigádu do zahraničí a bude pravděpodobně celý měsíc nedostupný. Takže testování se na měsíc zastaví (nebo alespoň hodně zpomalí). Je sice otestováno více jak 90% levelů, ale pořád zbývá poslední a nejdrsnější z nejdrsnějších desítka úrovní. Takže nějaké předběžné jásoty jsou bezpředmětné. Až se Nightmare vrátí z brigády (v půlce září), tak bude moci být teprve QVII řádně dotestován a po dalších peripetiích uvolněn k distribuci. Takže popřejte svorně Nightmaremu hodně štěstí a zážitků na brigádě a obrňte se trpělivostí...

  5.8.2010
  Při příležitosti aktualizování stavu vývoje přináším i několik statistických hodnot, předpokládaných pro ukončení celé hry - tj všech 80-ti levelů (platí pro průměrného hráče):

  Součet časů všech levelů: cca 10 hod.
  Součet kroků všech levelů: cca 50 000.
  Celkový počet kroků ve hře: cca 400 000.
  Celkový čas ve hře: cca 10 dní.

  Nevypadá to špatně, ne? Fandové si užijí, mudlové nedohrají ani úvod v džungli... ;-)


  25.7.2010
  Malý update stavu vývoje. Překročeno 90%!


  12.7.2010
  Tak jsem se vrátil z dovolené a můžu oznámit, že práce na QVII se nezastavily. Nightmare úspěšně složil zkoušky v prvním ročnímu VŠ a než odjede na brigádu, tak se může naplno věnovat testování. Musím mu co nejdříve dodat poslední várku levelů...

  Do galerie jsem přidal poslední screenshot, tentokrát ze závěrečné fáze putování po Laputě. Tím jsou v galerii obsaženy screenshoty ze všech prostředí hry.


  14.6.2010
  Do galerie jsem přidal screenshot levelu ze sekce vnitřní části Laputy.
  Práce na hře úspěšně pokračují. Tvořím a tvořím, některé levely na Laputě budou opravdu drsné... Těšte se! :-)


  2.6.2010
  Procenta zase o trochu poskočily. Dá se říct, že grafika je už ve finální podobě. Mimo jiné, objevil jsem zajímavý grafický bug, který se táhne Quadraxem už od první verze III z roku 2000. Věřím ale, že si ho nikdo nevšiml... Nebo si snad někdo všiml toho, že drapáku jeřábu chybí vpravo dva pixely? :-D :-D :-D

  Jinak, pokud se někomu zdá, že od 1.4. práce pěkně pokročily a jde to hezky rychle, tak bych ho chtěl upozornit na to, že práce na Quadraxu VII začaly už půl roku před tím, než byly spuštěny tyto webové stránky! Tzn. na hře momentálně pracuji už osm měsíců!


  30.5.2010
  Tak, některé části hry se zdají být hotové. Engine prodělal od Quadraxu VI obrovské změny. Při hře samotné si toho asi nikdo ani nevšimne, ale nejen že byl kompletně změněn celý zvukový subsystém, ale přepsal jsem i kolizní jádro, které přestávalo stíhat obrovské množství objektů a jejich vzájemných interakcí. Přepsal jsem proto kód tak, že kolizní engine (hlavní jádro celé hry) je nyní více jak desetkrát rychlejší jak původní! Také jsem optimalizoval velikost zkompilovaného kódu a výsledek je ten, že ač má celý engine zdrojový kód o více jak třetinu větší než QVI a množství různých typů objektů a jejich vazeb enormě narostlo, velikost výsledného exe souboru je téměř o čtvrtinu menší. A navíc na slabších počítačích poběží rychleji, než engine QVI. (Limitem bude spíš grafika, než procesor).

  Dále je hotovo kompletní ozvučení hry, vše je vybráno, namixováno, sestříháno atp... Doufám, že se bude hudební a zvuková složka líbit.

  Jako poslední jsem si nechal další screenshot do galerie, tentokráte se jedná o jeden z prvních levelů na Laputě.


  20.5.2010
  Do galerie jsem přidal screenshot levelu ze sekce podzemí starého templářského hradu.


  18.5.2010
  O víkendu bylo deštivo a tak jsem si trochu poseděl nad příběhem. Dá se říct, že první čtyři kapitoly (z devíti) už mají téměř finální podobu. Když uvážím, že jedna kapitola je většinou delší než celý původní příběh Quadraxu III, tak z toho si můžete udělat hrubou představu o množství textu, které příběh Quadraxu VII obsahuje. Jsem sám zvědav, kdo to poctivě celé přečte... :-) Tentokráte jsem vynechal dlouhé naučné statě a celý příběh se věnuje jen dění kolem postav a chrámů. Ale vzhledem k tomu, že se děj odehrává na různých místech na světě a každé z těchto míst si zasluhuje alespoň základní popis co a jak, tak množství textu je enormní.

  Už jsem to někde říkal, ale QVII bude vlastně pět Quadraxů v jednom - pět naprosto odlišných prostředí a to nejen grafikou, ale i chováním různých objektů, specifických právě pro tu kterou lokalitu. A tím i příběh bude obsahovat popis pěti těchto lokalit a událostí, co v nich nastanou. Dá se říct, že kostru celého příběhu už mám v hlavě vymyšlenou. Zbývá jen konec. Mám v hlavě asi tři naprosto odlišné varianty zakončení příběhu, uvidíme, jak se ještě celý příběh ještě bude vyvíjet...


  13.5.2010
  Polovina levelů je hotová! Bohužel ta "lehčí" polovina. Nyní mě čeká opravdový záběr, aby dalších čtyřicet levelů dělalo Quadraxu VII čest. Nicméně stále mám v zásobě některé věci od Rudyho, které jsem do QVI nedal pro jejich přílišnou šílenost či obtížnost. Myslím si, že nastal čas tyto levely oprášit a vhodně zakomponovat do příběhu a desingu QVII. Ono zase tolik jich není, jedná se zhruba o šest levelů, ale každý level dobrý...

  Také jsem trošku pohnul i s ostatními části hry, takže na stránce úvodu můžete pozorovat, jak se už některé věci blíží stu procent. Ovšem tvorba samotných levelů je práce nejtěžší, takže tam to holt bude přibývat pomaleji...


  3.5.2010
  Do galerie jsem přidal screenshot levelu ze sekce starého uhelného dolu.


  19.4.2010
  Do galerie jsem přidal screenshot jednoho z ledových levelů z Antarktidy.


  18.4.2010
  Mám za sebou úvod a první dvě kapitoly příběhu. I přes to, že jsem mírně upravil design deníku a písmo je nyní drobnější (a tím se vleze na jednu stránku o cca 30% více textu než dříve), tak jen úvod do hry má přes čtyřicet stran v deníku. No, jsem zvědav, kdo to celé přelouská. Vzhledem k tomu, jak jsem příběh rozvinul v předchozích Quadraxech je velice těžké v něm přijít s něčím novým, zajímavým a invenčním. Také musí sedět všechny logické souvislosti ohledně předchozích dílů. Přesto doufám, že příběh bude alespoň trochu zajímavý. Také se díky němu člověk dozví trošku více informací ohledně Quadraxu III a co se tenkrát před deseti lety vlastně v Kongu stalo.

  Vzhledem k rozsáhlosti děje Quadraxu VII a množství absolutně rozdílných lokací, bude příběh zřejmě delší než veškeré dosavadní příběhy všech Quadraxů dohromady! Teda doufám, že mě neopustí nadšení, protože nejsem žádný extra zdatný spisovatel. Ale složitost děje se prostě nedá popsat na dvou stránkách...


  14.4.2010
  Stále se pracuje na nových a nových levelech, vylepšuje se engine a opravují v něm poslední drobné chybky. Co se týče levelů, tak o pečlivosti jejich tvorby a hlavně testování svědčí třeba i to, že jeden z levelů společně s Nightmarem už ladíme přes čtrnáct dní. Není to ten, o kterém se zmiňuje novinka z 9.4., ale jiný. Level má už minimálně osmou verzi, doufám, že tentokrát už Nightmare nenalezne žádnou zkratku ani odbočku a level bude řešitelný především plánovanou cestou... :-)
  Tak nám držte palce, ať nám jde tvorba a testování od ruky!


  9.4.2010
  Tester Nightmare neúnavně pracuje na co nejlepším otestování všech levelů a enginu hry. Jeden z levelů jsme společně ladili tak dlouho, že má můj obdiv a dík za to, že jej vydržel hrát pořád a pořád dokola. Na jeho počest a za výdrž jsem tento level pojmenoval po něm. Doufám tedy, že až narazíte na level "Nightmare", že si jej pořádně užijete... :-)


  1.4.2010
  Byly spuštěny tyto webové stránky.


  1.10.2009
  Zahájení prací na Quadraxu VII.


  © 2000-2010 ALFALINE